Poradna: Prosim Vás mám dotaz ohledně květin z pohřbu. Včera

Otázka:

dobrý den,prosim Vás mám dotaz ohledně květin z pohřbu. Včera měl můj otec pohřeb a dostal spoustu krásných květin a věnců. Bohužel ještě nemá hotový hrob,takže moje matka rozhodla,že všechny květiny se odvezou na hrob jejich rodu. Na moje námitky,že to je neetické nereagovala. Velice mě to zaskočilo,protože si myslím,že tyto květiny jsou určeny pouze jemu,a i kdybych se měli dát na místo ,kde hrob posléze bude nebo spálit s rakví v krematoriu,tak to bude vhodnější,než z nich udělat putovní květiny. Prosím Vás co si o tom myslíte? Je to vůbec normální?

, 25.08.2010
Odpověď

O způsobu nakládání s květinovými dary rozhodne objednavatel pohřbení. V žádném případě je nelze spálit v krematoriu. Pokud je rozloučení v kapli na hřbitově, kde bude zesnulý uložen, mohou se květinové dary dát na hrob. Mohu Vás ujistit, že většinou se květinové dary po obřadu likvidují, takže nevyčítejte matce nějaké neetické jednání, chtěla jen nějak květiny využít, než je nechat zlikvidovat.

Julius Mlčoch , 25.08.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference