Poradna: rozloučení v rodinném kruhu

Otázka:

Byla jsem pozvána na rozloučení resp. oběd kde proběhne rozloučení se zesnulou sestřenicí mé matky. nevím jak se v takové situaci chovat a zdali se nosí nějaké květiny?

, Liberec , 12.10.2016
Odpověď

Na Kar, tedy pohřební hostinu, která proběhne po vlastním posledním rozloučení se obvykle květiny již nepřináší. Nevím ale, jak bude tato hostina pojata. Pokud nebyl obřad v kostele nebo obřadní síni a tato hostina je připravena
tak, že tam bude třeba fotografie zesnulé, pak je možné přinést menší květinový dar ve smuteční vazbě (sudý počet květin) a kytku položit k vystavené fotografii. 

Julius Mlčoch+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference