Poradna: Stala se nam nemila vec-kdyz jsem pred pohrbem chteli

Otázka:

Dobry den,stala se nam nemila vec-kdyz jsem pred pohrbem chteli videt nasi zesnulou-mela otevrena usta-pusobilo to dost ...jak to napsat...byli jsme v soku.Babicka zemrela v nemocnici.Kdo to ma zajistit a jaka je doba.do kdy se to udelat?Myslim,ze to ma udelat neprodlene personal nemocnice tak jako zavreni oci.Nekdo rika,ze Pohrebni sluzba,ale ta to asi muze udelat dost tezko kdyz se k zemrelemu dostne s velkou casovou prodlevou-pokud tedy clovek nezemre doma.Pripomnelo nam to ty hrozne snimky z koncentraku...Dekuji za odpoved PZ.

, 04.01.2009
Odpověď

Prvotní ošetření zemřelého je skutečně povinností pracovníků zdravotnického zařízení. Uzavření úst podvázáním brady, nebo jiným způsobem, je nutno provést v době do dvou hodin po smrti. Po této době začíná postupně posmrtná ztuhlost zemřelého a pozdější provedení ošetření zemřelého již není tak účinné. Pohřební služba má ovšem prostředky jak zajistit uzavření úst a před vystavením zemřelého a měla by provést jeho ošetření tak, aby byla ústa a oči zavřené.

Julius Mlčoch , 11.01.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference