Poradna: účast na pohřební hostině

Otázka:

Dobrý den,dcera bydlí u přítele asi 2 roky, ale nejsou sezdáni.Bohužel letos před vánoci zemřel otec přítele.Jako matka dcery jsem se zůčastnila pohřbu i posezení v jejich rodině,kde bylo hodně lidí, které vůbec neznám. Proto jsem vypila kávu a rozloučila jsem se s tím, že je nebudu rušit v rodinném kruhu.Bohužel mám dodatečně pocit, že jsem asi jako matka dcery udělala něco špatně. Mohu to nějak napravit? děkuji

Plzeň , Plzeň-jih , 28.12.2012
Odpověď

Nehledejte ve Vašem rozhodnutí odejít ze společného setkání pozůstalých nějaký hlubší problém. Vy nejste s rodinou  přítele Vaší dcery nijak významně spjata a tak si myslím, že Váš odchod nevyvolal žádné negativní reakce. Prostě jste se rozloučila a odešla a to je na Vaší vůli jak se rozhodnete. Jistě Vás nikdo nějak významně nepřemlouval ani nezadržoval. Kondolence jistě proběhla na pohřbu a tak není co napravovat.

Julius Mlčoch , 02.01.2013+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference