Poradna: Zajímala by mě etiketa při účasti na pohřbech v případech,

Otázka:

Dobrý den, zajímala by mě etiketa při účasti na pohřbech v případech, kdy se pomerně dobře známe s pozůstalými (např. pracovní kolegové, sousedi, zájmové nebo sportovní kluby), ale jim zesnulou blízkou ososbu (otec, matka, prarodiče) zesnulého jsme osobně vůbec neznali. Je účast vhodná jako hlubší vyjádření soustrasti nebo se na podobné případy nahlíží, že pohřeb je především rozloučení se zesnulým a pokud jsem ho neznal, není neúčast nějakým způsobem neslušná. Děkuji

, 05.10.2008
Odpověď

Bohužel necítím se být tím, kdo by uměl správně odpovědět na tento dotaz. Obraťte se prosím na odborníka na společenské chování. V literatuře, kterou mám na toto není přesná odpověď.

Julius Mlčoch , 08.10.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference