Poradna: zákaz vstupu na pohřeb

Otázka:

Dobrý den, zemřel mi bratranec. Byl to syn strýce z jeho prvního manželství, později dostal příjmení po novém manželovi tety. Strýc na něj ale stále platil alimenty. Teď zemřel, a jeho matka (nebo spíš její manžel) zakázali celé rodině (včetně strýce, tedy biologickému otci) vstup na pohřeb. Má na něco takového právo? Díky za odpověd, MT

klatovy , Klatovy , 17.02.2012
Odpověď

Objednavatel pohřbení je také jeho organizátorem. Pohřeb je soukromá záležitost a kdo bude pozván a kdo ne záleží jen na objednateli pohřbení a rodině zemřelého. Vztahy mezi příbuznými jsou někdy složité a ani takováto smutná událost je někdy neprolomí.

Julius Mlčoch , 22.02.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference