Poradna: Zemřel mi děda a zajímalo by mě jak to vypadá na pohřbu

Otázka:

Zemřel mi děda a zajímalo by mě jak to vypadá na pohřbu a co tam mám dělat a co si mám na sebe vzít a tak..prosím poradte!

, 07.03.2007
Odpověď

Z dotazu vyplývá, že jste zatím nebyla na žádném pohřbu, a proto Vás trochu trápí otázka, co vlastně pohřeb je. Poslední rozloučení s blízkým člověkem je vždy smutné a má být především takovým zahleděním se do vzpomínek na zemřelého. V tichosti a pokoře vzpomenout na vše krásné co jsem s ním zažil a v duchu mu za tyto chvíle poděkovat. Určitě na pohřbu nebudete sama a budete konat to, co všichni ostatní účastníci obřadu. Těžko se dá popsat jeho průběh, protože záleží na tom, zda je to obřad v obřadní síni, nebo v kostele. Také hodně záleží na místních zvycích. To co je u vás běžné při pohřbu, může být jinde chápáno jako neobvyklé.

Julius Mlčoch , 08.03.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference