Poradna: Zemřel mi tchán. Jeho dcera - má švagrová mně osočuje,

Otázka:

Zemřel mi tchán. Jeho dcera - má švagrová mně osočuje, že jsem jí nekondolovala. Měla jsem jí kondolovat, když to byl manželův otec a můj tchán? Poraďte, děkuji.

Kroměříž , Kroměříž , 19.11.2006
Odpověď

Dobrý den, marně jsem pátral v různých učebnicích slušného chování, ale bez úspěchu. Nikde není stanoven okruh lidí, kterým se kondoluje. Obecně se dá stanovit, že pozůstalým kondolují lidé, kteří nejsou v přímém vztahu k zesnulému. Nelze to asi stanovit jako pravidlo, ale většínou jsem se setkal s názorem, rodina je zasažena smrtí člena rodiny a prožívají smutek asi všichni stejně. Projev účasti na jejich zármutku tedy logicky přísluší lidem, kteří jsou mimo rodinu. Nevím jaký máte vztah s Vaší švagrovou, ale berte její výčitku jako něco co souvisí s momentálním stavem, kdy prožívá proces truchlení a v tomto stavu jsou myšlenkové pochody vzdáleny realitě. Věřím, že až zármutek trochu pomine tak se vše vysvětlí a urovná. Přeji hezký den.

Julius Mlčoch , 19.11.2006

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Lukov

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Štípa

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síń Vsetín

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň - kremace Zlín

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Újezdec u Luhačovic

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Tečovice

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Slavičín

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Horní Lhota

Sekce: Obřadní síně,


Kostel Vsetín - Dolní Jasenka

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Jižní Svahy

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference