Poradna: zemřela mi kamarádka po těžké autonehodě, bylo jí

Otázka:

Dobrý den, zemřela mi kamarádka po těžké autonehodě, bylo jí 21 let. Chtěla bych Vás požádat o radu, jak se zachovat při pohřbu, jaké květiny přinést, zda a jakým způsobem poslat jejím rodičům kondolenci apod. Byla svobodná. Mockrát děkuji za odpověď.

, 18.07.2008
Odpověď

Určitě bude vhodné projevit soustrast a to buď písemně formou klasického kondolenčního dopisu, který se prodává v papírnictví, nebo osobně při posledním rozloučení s Vaší kamarádkou. Pokud jde o květiny k obřadu, tak bude jistě vyhovovat kytice z řezaných květin v sudém počtu květů a provedené jako smuteční vazba. V květinářství Vám ji jistě uváží a doplní smuteční černou stužkou.

Julius Mlčoch , 24.07.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce etika a kondolence
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference