Poradna: nápis na stávajícím pomníku

Otázka:

Dobrý den, dovolte, abych Vás požádala o radu, zda na vyrytí nového nápisu na stávající pomník je potřeba souhlas správce hřbitova. Urna otce je již uložena, ale dosud nebylo jeho jméno vyryto na pomník, protože nebylo ukončeno dědické řízení. V současné době je dědické řízení ukončeno, já nahlásila převod vlastnických práv (příslušenství urnového místa)u správce hřbitova. Bohužel nemohu souhlasit s cenovou kalkulací, kterou stanovil kameník sídlící v objektu hřbitova a který mi byl pracovnicemi na správě hřbitova doporučen. Oslovila jsem kamenictví, které poskytují tuto službu za podstatně lepších podmínek. Děkuji

Praha , Praha 1 , 16.12.2012
Odpověď

Dobrý den,

O nutnosti povolení se informujte u hřbitovní správy nebo v Řádu veřejného pohřebiště který upravuje provoz daného hřbitova. Na různých hřbitovech mohou být podmínky rozdílné. Volba kameníka je čistě ve Vaší kompetenci. Hřbitovní správa nesmí podmiňovat dodržování ustanovení řádu pohřebiště volbou konkrétního kameníka – podmínky, za kterých je vytesání nápisu umožněno, musí být stejné, i když si službu objednáte u jiného kameníka.

Martin Červený , 06.01.2013Inzerce z regionu

Mrzenova jitka
Region: 18400
nabídka, 2.12.2023, 8:48
Kamenictví v pohřebnictví

Dobrý den, uvažujete o půjčce na zaplacení...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Pohřební služba Helfi

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce kamenictví v pohřebnictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference