Poradna: Odstranění desky z hrobu

Otázka:

Dobrý den, Na rodinný hrob někdo bez našeho souhlasu umístil betonovou desku, ústřední hřbitov o tom neví, neví kdo to tam dal a odstranit to máme na vlastní náklady. Hrob na betonovou desku nebyl určen. A rodina se musí teď vzteky otáčet, protože vždy byly proti betonovému poklopu. Na koho se máme obrátit, aby desku odstranil a kolik to může stát. Děkuji.

, Plzeň-město , 10.12.2023
Odpověď

Dobrý den. Jestli to není vámi objednaná deska a někdo jí tam odložil, nejspíše kameník, je to zásadně věc HS, která je povinná na své náklady jako správce hřbitova desku z vašeho náhrobku sundat. Jinak doporučuji zaslat předžalobní výzvu HS ve které budete požadovat odstranění předmětné desky na náklady HS. Když vám nevyhoví, dát k soudu. Jatroslav Mangl - předseda Asociace

Jaroslav Mangl , 17.01.2024+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce kamenictví v pohřebnictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference