Poradna: vlastnictví hrobky

Otázka:

Dobrý den, dotaz na vlastnictví hrobky- Moje maminka (85 let) zústala jako jediná ze 3 sourozenců, kteří letos oba náhle zemřeli. Jejich rodiče a prarodiče jsou pohřbeni v hrobce na venkovském hřbitově, rodiče budou mít vsyp v Nymburce. Kdo se stává majitelem hrobky? Maminka ji chce dát zrušit, žádný z mých bratranců ani sestřenic se nechce na likvidaci podílet a říkají, že nyní je vlastníkem moje maminka a po její smrti pouze já, jako syn. Ale v hrobu jsou prababička a pradědeček 6ti dalších - měli by se na likvidaci hrobky taky podílet. Poradíte mi, prosím? Kdo je dle zákona majitelem? Při jiném pořadí úmrtí by tomu přece bylo jinak.. Děkuji - Novotný

, Nymburk , 11.06.2019
Odpověď

Dobrý den,

 

ať je v hrobce pohřben kdokoliv, každá hrobka má svého majitele, který má smluvní vztah s provozovatelem pohřebiště a platí příslušné poplatky a tím pádem disponuje i příslušnými právy. Majitelkou je nyní Vaše maminka, pokud chápeme správně, nebo hrobka byla majitelem někoho z příbuzných a možná ani nebyla zařazena do dědického řízení? Ověřit to můžete u správce hřbitova, stejně jako možnosti nakládání s hrobkou. 

 

Jsou i lidé, kteří mohou mít zájem koupit hrobky, opět se můžete informovat u správce hřbitova, případně se podívat například na https://inzerce.pohreb.cz.

 

Držíme palce, ať se vám vše podaří vyřešit ke spokojenosti pozůstalých

 

 

 

 

 

kolektiv www.pohřeb.cz , 30.06.2019

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU


Obřadní síň Příbram - kaple

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce kamenictví v pohřebnictví
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference