Poradna: Datum úmrtí

Otázka:

Dobrý den.Marná je zatím moje snaha ohledně zjištění data úmrtí matky (asi r.1950).Hřbitov ve Staré Vsi nad Ondřejnicí v minulém režimu zrušili bez zdokumentování.Ani farní úřad nebo příslušné matriky mně nebyly schopné tuto informaci sdělit.Děkuji za jakoukoli odpověď. Jedná se o :Klímková Josefína,roz.Nováčková,nar.15.11.1907,bytem Košatka nad Odrou,nynější okres Frýdek Místek.

Vajglov 49,79351Břidličná , 12.04.2012
Odpověď

Bohužel neexistuje žádná centrální databáze, ze které by tyto údaje bylo možno čerpat. Její úmrtí je určitě zaevidováno v knize úmrtí matričního úřadu, v jehož obvodu zemřela. Vyhledání bude ale problematické, protože tyto knihy budou již asi uloženy v příslušném státním archivu. Pokuste se pátrání zaměřit na místo posledního bydliště matky, pokud zemřela doma. Pokud zemřela v nemocnici, musíte od pamětníků sehnat informace, do které nemocnice obec padala a pod který matriční obvod tato nemocnice patřila. Bude to pátrání složité a náročné na čas a nemám jistotu, že budete úspěšný.

Julius Mlčoch , 17.04.2012+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce kde je kdo pohřben
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference