Poradna: hledání hrobu praprababaičky

Otázka:

Dobrý den, obracím se na Vás se zdvořilou prosbou o radu: v rámci sestavování rodokmenu pátrám po datu (roku) úmrtí mé praprababičky Mariany Jurečkové (dříve psáno Jureczek), rozené Kolářové (Kollarz), nar.v roce 1867. Měla zemřít v rozmezí let 1902-1905 (nejpravděpodobněji 1902-1903). Pochvána má být v Šenově, kde bydlela (manželka nadlesního Antonína Jurečka - hrob rodiny Jurečkové). V matrikách úmrtí jsem tento zápis nenašla. Je možné, že zemřela jinde, ale pohřeb měl proběhnout v Šenově, kde rodina bydlela. Měla zemřít ve věku kolem 25-28 let. Děkuji ještě jednou za informaci, zda je možno tento zápis ve hřbitovních matrikách dohledat, popř. na koho se mám obrátit. Děkuji Vám za ochotu S úctou Marcela Theimerová

Ostrava , Ostrava-město , 22.01.2013
Odpověď

Bohužel na tento dotaz neumím odpovědět.  Není totiž žádná databáze, ze které by se tyto informace dali zjistit. Nezbývá Vám než velice náročná práce a navštívit příslušné farní úřady, kde jsou uloženy matriky z té doby a pátrat. Je to opravdu náročná práce a já Vám přeji, aby pátrání bylo úspěšné.

Julius Mlčoch , 23.01.2013

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice


Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


kostel Životice u Nového Jičína

Sekce: Obřadní síně, Město: Životice


Malá obřadní síň Slezská Ostrava

Sekce: Obřadní síně, Město: Slezská Ostrava


Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


Smuteční síň Příbor

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbor


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka


Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou


kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce kde je kdo pohřben
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference