Poradna: Potřebovala bych poradit, kde bych sehnala následující

Otázka:

Dobrý den, potřebovala bych poradit, kde bych sehnala následující informaci. Hledám umístění desky IM MEMORIAM , která byla umístěna pravděpodobně na Olšanském hřbitově okolo r.1950 manželům Goldschmitt, kteří zemřeli za 2.sv.války v plynu v Terezíně. Pán se jmenoval Franz a narodil se okolo roku 1880. Děkuji i za malou informaci, která mi pomůže k dopátrání.

Ústí nad Labem , Ústí nad Labem , 05.12.2007
Odpověď

Bohužel na tento dotaz neumím odpovědět. Pokuste se získat nějakou informaci na Hřbitovní správě Olšany. Také záleží na tom, kdo pamětní desku nechal zhotovit a kam měla být umístěna. Rovněž si nejsem jistý informací o plynu v Terezíně. Pokud byli jako židé v Terezínském ghettů, tak tam plynové komory nebyly. Možná že by stálo za to navštívit židovský hřbitov, který sousedí s Olšanskými hřbitovy a tam se pokusit získat další informace. Opravdu nevím co Vám poradit. Přeji Vám další úspěšné pátrání.

Julius Mlčoch , 07.12.2007Inzerce z regionu

Prodej hrobu
Region: Krásné Březno
nabídka, 6.6.2024, 18:40
Kamenictví v pohřebnictví

Nabízím hrob v Krásném Brezne. Dohoda jistá....
prodej hrobu
Region: Krásné březno
nabídka, 24.5.2024, 16:43
Kamenictví v pohřebnictví

prodam hrob v Usti nad Labem Krásné březno.viz...


Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce kde je kdo pohřben
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference