Poradna: Prosím o zjištění, kde se nachází hrob výtvarníka Jaroslava

Otázka:

prosím o zjištění, kde se nachází hrob výtvarníka Jaroslava Goldschmieda. Goldschmied bytem Praha 4, Nová cesta 24 zemřel 3.11.1977 ve věku 87 let. Poslední rozloučení bylo 8.11.1977 v obřadní síni krematoria v Praze-Strašnicích. Dále Jan Mráček bytem Praha 3, Hořanská 5 zemřel 12.10.1987 ve věku 78 let. Pohřeb se konal 17.10.1987 v malé obřadní síni krematoria v Praze-Strašnicích. Jindřich Schmidt, grafik a rytec, bytem Praha 3, Boleslavská 6 zemřel 12.3.1984 ve věku 86 let. Pohřeb se konal 19.3.1984 ve velké síni krematoria v Praze-Strašnicích. Děkuji Vám za vyřízení.

, 18.01.2009
Odpověď

Hledáním v knize zpopelněných jsem zjistil, že urna se zpopelněnými ostatky pana Jaroslava Goldschmieda byla pravděpodobně uložena na hřbitově v Praze 4 Podolí. Urny pánů Jindřicha Schmida a Jana Mráčka jsou pravděpodobně uloženy na Olšanském hřbitově v Praze. Uvádím pravděpodobně, protože takto bylo místo jejich uložení oznámeno při vydání urny krematoriem. Další osud však již zcela záleží na objednavateli pohřbení a pozůstalých. Hledal jsem i v knize "Klíč k pražským hřbitovům", kde jsou jmenovitě uvedeny význačné osobnosti na nich pohřbené, ale tam uvedeni nejsou. Bohužel více Vám k tomu nejsem schopen zjistit a přeji Vám více štěstí v dalším pátrání po místě posledního odpočinku těchto zemřelých.

Julius Mlčoch , 01.03.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce kde je kdo pohřben
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference