Poradna: V červnu 2005 mi zemřel otec,který měl pohřeb v Ustí

Otázka:

Dobrý den,v červnu 2005 mi zemřel otec,který měl pohřeb v Ustí nad Orlicí,který zařídila jeho manželka-má macecha.Oba dva měli trvalé bydliště v Hradci Králové,po smrti se macecha odstěhovala do Prahy s tím,že tatínka pohřbí v Praze,naše vztahy jsou ovšem na bodu mrazu a ona odmítá nám zdělit,kde otce pochovala.Do dnes jsem se toho nedopátrala.Proto jsem se chtěla zeptat zda lze zjistit kde a kdy byl můj otec pohřben..a zda na takové jednaní má nevlastní matka právo????Děkuji moc za odpověď Helena Černá

Praha , Praha 1 , 01.11.2009
Odpověď

Předpokládám, že šlo o kremační pohřeb, jinak by těžko mohla otálet s pohřbení až po odstěhování do Prahy. Urnu se zpopelněnými ostatky vydalo krematorium objednavateli pohřbení a ten má právo rozhodnout o uložení této urny. Je mi líto, že vztahy s manželkou Vašeho otce jsou na bodu mrazu, ale od nikoho jiného se totiž nedozvíte kde je urna uložena. Může ji mít ještě doma nebo na jiném místě. Pokud Vám bude i nadále odmítat tuto informaci dát, požádejte některou advokátní kancelář o posouzení, zda by byla naděje na získání informace právní cestou. Já to netroufám Vám v tomto směru radit.

Julius Mlčoch , 15.11.2009Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce kde je kdo pohřben
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference