Poradna: Vyzvednutí urny

Sekce: Krematoria

Otázka:

Dobrý den, včera mi umřel tatínek, dnes jsem se dověděla, že jeho manželka již včera zařídila na dnešní den kremaci, s následným rozptýlením v místě kremace. Můj otec, si však přál být rozptýlen v místě kde odpočívá jeho matka, otec atd.zkrátka v místě se svou rodinou. Jeho manželka není přístupna žádné dohodě o vydání urny.Mám tedy dotaz, zda je možné podniknout právní kroky, abych jako jeho jediná dcera mohla převzít jeho ostatky z krematoria, ikdyž vypravitelem pohřbu je jeho druhá žena.

, Děčín , 31.05.2016
Odpověď

Občanský zákoník v § 114 stanovuje, že člověk má právo rozhodnout o tom jaký má mít pohřeb. Nezanechá-li o tom výslovné rozhodnutí,  rozhodnout o pohřbu má na prvním místě manžel zemřelého. Teprve pak jsou děti. Máte-li rozhodnutí zemřelého o pohřbu, tak se obraťte na právníka o pomoc. Nemáte-li pak je vše na rozhodnutí manželky.

Julius Mlčoch

Firmy z tohoto regionu:

Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most


Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce krematoria
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference