Poradna: ! Chci se zeptat, na bankovní účet zemřelé. V den úmrtí

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den! Chci se zeptat, na bankovní účet zemřelé. V den úmrtí měla zemřelá na bankovním kontě větší finanční hotovost. Její manžel vlastnící disponibilní právo k účtu od úmrtí do začátku dědického řízení s prostředky dost manipuloval. Bojím se, aby manžel zemřelé nepřevedl všechny peníze na nový účet a tím se vyhnul vyplacení dědiců. Od kdy se počítá zůstatek na kontě do dědického řízení? Je to ode dne úmrtí? Moc děkuji.

Hamr na Jezeře , 03.12.2009
Odpověď

Pro dědické řízení je rozhodující stav účtu v době úmrtí zemřelého.

Jiří Hora , 03.01.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference