Poradna: Chtěl bych se zeptat jestli nevíte zda došlo někdy

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat jestli nevíte zda došlo někdy v poslední době k nějaké změně zákona ohledně výstavby hrobek popř. jaký zákon ohledně tohoto platí.( Popř. kde ho najdu).

, 01.05.2009
Odpověď

Především na výstavbu zděných hrobek platí Řád pohřebiště(konkrétního hřbitova), popř., pokud jde o výdělečnou činnost, tak živnostenský zákon. Co se týká Stavebního zákona, není potřeba kolaudace - již hřbitov, jako takový je jako stavba zkolaudována. Doporučuji především konzultaci se správcem pohřebiště. Ke stavbě hrobky postačí jednoduchý nákres předložený správci pohřebiště, posléze povolení(souhlas) Správce pohřebiště.

Ladislav Kůrka , 17.05.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference