Poradna: Chtěl bych se zeptat.Kolik stojí vykopání hrobu a podle

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den chtěl bych se zeptat.Kolik stojí vykopání hrobu a podle čeho se cena vypočítavá?Ataké bych potřeboval vědět jestli je nějaká norma která určuje jak má být hrob veliký a hluboký akdo vykopání hrobu provádí.Předem děkuji.

Plzešký kraj , 26.01.2008
Odpověď

Cena za vykopání hrobu je stanovena provozovatelem pohřebiště, nebo podnikatelem, který na základě živnostenského listu tuto činnost vykonává. Je dána kalkulací nákladů a různí se podle geologických podmínek na pohřebišti. Není stanovena žádná centrální cena a proto Vám ani nemohu obecně říci, kolik bude účtováno za vykopání hrobu. Rozměry hrobu jsou dány zákonem č. 256/2001 Sb. o pohřebnictví §22 odst.1), a to hloubka hrobu pro dospělou osobu musí být hluboká nejméně 1,5m a boční vzdálenosti mezi hroby musí být nejméně 0,3m. V příručce o technických požadavcích na výstavbu, je doporučená velikost hrobového místa pro dospělou osobu 270 x 110 cm. Hrob dětský 140 x 100 cm. Urnové místo pro uložení urny do země odpovídá přibližně dětskému hrobu. Vykopání hrobu zajišťuje provozovatel pohřebiště buď svými zaměstnanci nebo prostřednictvím třetí osoby mající živnostenské oprávnění pro tuto činnost.

Julius Mlčoch , 31.01.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference