Poradna: Chtěla bych se zeptat,před devíti lety mi zemřela dcera(v

Sekce: Ostatní

Otázka:

Chtěla bych se zeptat,před devíti lety mi zemřela dcera(v porodnici),moje matka zařidila zpopelnění dcery,nedostala jsem žádnou zprávu ohledně úmrtí dcery.V úmrtním listu byla napsána jiná příčina úmrtí,než která mi byla sdělena v nemocnici.Je možno někde po takové době dohledat dokumenty?Měla by to mít např.matrika,která vystavovala úmrtní list?Matka mi tvrdila,že ona také nic nedostala do ruky.Děkuji vám

Ostrava , Ostrava-město , 14.03.2008
Odpověď

Dříve matrika zapisovala do úmrtního listu příčinu smrti podle Listu o prohlídce mrtvého do kterého byla doplněna zpráva o výsledku pitvy. Ta mohla upřesnit původní předpoklad stanovený lékařem při stanovení příčiny smrti. Tím mohlo dojít k tomu, že v úmrtním listu je uvedena jiná informace než Vám dala nemocnice. List o prohlídce mrtvého je uložen jako listinný doklad na matrice, která úmrtní list vystavovala. Pitevní protokol je jistě uložen také u zdravotní dokumentace ve zdravotnickém zařízení kde byla dcera léčena a kde zemřela. Nevím ale jak dlouho se tato dokumentace archivuje. Ma má pravdu, nic jiného než úmrtní list pozůstalí nedostávají. Musím jen konstatovat, že v současné době se do úmrtního listu již příčina smrti neuvádí. pokuste se domluvit na matrice, zda Vám ukáží list o prohlídce mrtvého s výsledkem pitvy. Jinak musíte na zdravotnické zařízení, ale tam ve výsledek moc nevěřím.

Julius Mlčoch , 27.03.2008

Firmy z tohoto regionu:

kostel Životice u Nového Jičína

Sekce: Obřadní síně, Město: Životice


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice


Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice


Malá obřadní síň Slezská Ostrava

Sekce: Obřadní síně, Město: Slezská Ostrava


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka


Smuteční síň Příbor

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbor


kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou


Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference