Poradna: Chtěla jsem se zeptat kdo má právo vidět pitevní zprávu?

Sekce: Ostatní

Otázka:

Chtěla jsem se zeptat kdo má právo vidět pitevní zprávu? rodina? i napůl vlastní sourozenci? Zemřel mi přítel a jeho rodina nechce zveřejnit výsledky, byl nemocen, aby si prý nikdo nevyčítal "co by kdyby" ... ale pro mě to má opačný význam... je nějaká možnost získat pit. zprávu nebo úmrtní list, když jsem cizí? Děkuji.

Plzeň , Plzeň-jih , 07.07.2007
Odpověď

Úmrtní list dostane od matriky z místa úmrtí pouze rodina. pitevní protokol je součástí zdravotní dokumentace a nahlížet do ní smí jen přímý příbuzný tedy opět rodina. Nikdo jiný nemá ze zákona právo tyto údaje znát. Takže pokud Vám rodina nechce tyto údaje sdělit, nedá se proti tomu nic dělat.

Julius Mlčoch , 11.07.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference