Poradna: Děkuji za odpověd,omlouvám se za špatnou formulaci.Bratr

Sekce: Ostatní

Otázka:

Děkuji za odpověd,omlouvám se za špatnou formulaci.Bratr je pohřben v rodinném hrobě-s pomníkem,chtěla jsem na něj doplnit bratrovo jméno,datum narození a úmrtí a + jeden verš, a to trvá od toho listopadu 07.Nejdříve se nevešlo příjmení,potom u tesání verše došlo k popraskáná desky a ve finále místo Michal Rozehnal-je jméno Rozhnal. Pošlu požadované doklady na Vaš e-mail z webových stránek,předem děkuji.Jana Ferová

Praha , Praha 1 , 13.02.2008
Odpověď

Dobrý den, jak jsem pochopil, jedná se o přípis jména s datumy zemřelého na náhrobní desku. Pokud mohu mluvit za nás, tak v zimním období přípisy neděláme. Výjimečně, a to tak, že si náhrobní desku odvezeme do dílny a tam v teple nápis zhotovujeme. Kámen se při nízkých teplotách rád vyštipuje, navíc zebou prsty, které pak neodvedou kvalitní práci. Pokud se však nevešlo jméno - chyba rozvržení jména na desku mistrů kameníků. Nápis se vždy přizpůsobí místu! Co se týče popraskání, neuvádíte do jaké míry. Jak jsem se již zmínil, kámen se v zimním období rád vyštipuje a třeba takto se to stalo a nato Vás měli kameníci upozornit, ovšem pokud jste nelpěla na vytesání požadovaného jména i v zimě, byť riskujete poškození - nevím. Rozhodně příjmení je špatně! Teď už jen řádně zkontrolujte objednávku. Poté požadujte opravu bez Vaší finanční podpory. Ale až se oteplí.

Ladislav Kůrka , 18.02.2008Inzerce z regionu

Mrzenova jitka
Region: 18400
nabídka, 2.12.2023, 8:48
Kamenictví v pohřebnictví

Dobrý den, uvažujete o půjčce na zaplacení...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference