Poradna: Dne 1. 10. 2007 jsem byla informována PČR, že mi v

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, dne 1. 10. 2007 jsem byla informována PČR, že mi v Praze zemřel otec, kterého zavalil panel. Příslušník PČR mi oznámil, že bude provedena pitva, o dalších informacích a výsledku pitvy budu informována vyšetřovatelem. Dne 18. 10. 2007 jsem sama kontaktovala vyšetřovatele, který mi oznámil, že stále ještě nezná výsledky pitvy, okamžikem zjištění mě bude kontaktovat. Dne 23. 10. mě kontaktoval vyšetřovatel s tím, že tělo mého otce je již od 2. 10. připraveno k pohřbení, uložené na soudním lékařství v pražské nemocnici. Omlouval se mi, že si nezjistil výsledky dříve, byla provedena pouze zdravotní pitva nikoliv soudní. Dále mě informoval o tom, že budu muset uhradit náhrady za uložení těla na soudním lékařství. Toto jsem odmítla, neboť jsem nebyla informována o tom, že tělo mého otce je zde uloženo. Ještě týž den jsem objednala kremaci. Prosím o informaci, zda je vůbec možné uchovávat tělo zesnulého tak dlouhou dobu na soudním lékařství, aniž by byla provedena soudní pitva. Jak se mohu bránit? Děkuji za odpověď.

Liberec , Liberec , 26.10.2007
Odpověď

V tomto případě jde o chybný postup vyšetřovatele. Měl Vás včas informovat, že bylo rozhodnuto nekonat soudní pitvu, a vydat souhlas k pohřbení. Asi jste měla dříve kontaktovat pohřební službu s objednávkou pohřbu. Pohřební služba má dostatek zkušeností a zná jak si na patologii zjistit stav věcí. Zesnulého na patologii uchovávají v chladícím zařízení a není stanoveno jak dlouho tam smí být. Ze zákona je jen povinnost právnické nebo fyzické osoby oznámit obecnímu úřadu v jehož obvodě k úmrtí došlo, že nebylo v termínu do 96 hodin od úmrtí objednáno pohřbení. V tomto případě ale byl nejasný vztah Policie ČR k této nehodě. Pitva zřejmě neprokázala vinu vašeho otce na své smrti (nebyl pod vlivem alkoholu nebo jiné omamné látky) proto byl požadavek policie na soudní pitvu zrušen. Měli Vám to však včas oznámit. Náklady na uložení zemřelého jsou po 48 hodinách od pitvy hrazeny objednavatelem pohřbení a jsou dost vysoké. V případě že, probíhá vyšetřování, povolení k pohřbení vydává státní zástupce a doba 48 hodin se počítá od tohoto vydání povolení k pohřbení. Jen doufám, že byl Váš otec na soudní patologii v nemocnici, kde poplatky za uložení nevybírají.

Julius Mlčoch , 30.10.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference