Poradna: dnes jsem našla Vaše internetové stránky a tak by

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, dnes jsem našla Vaše internetové stránky a tak by mne zajímala otázka na kterou mi nikdo neumí nebo nechce odpovědět. Zemřela mi blízká osoba - doma, volali jsme do nemocnice, protože to bylo o víkendu a tam nám bylo sděleno, že "neznají postup" při úmrtí doma a neví, koho tam mají poslat. Pak náš telefon přepojili na sanitky, že tam nám možná poradí. Zajímalo by mne, jestli je stanoven nějaký čas, do kolika hodin by měl doktor přijet k ohledání osoby? Volali jsme ve čtyři ráno a bylo nám řečeno, že si budou za chvíli předávat službu, že teď nemají čas. Na to přijel lékař v půl osmé s tím, že vstoupil do dveří a z dálky se podíval, k posteli vůbec nešel a pak oznámil, že si pro ohledací papír máme přijet za půl nebo za třičtvrtě hodiny do 15 km vzdáleného města. Když se přijelo čekalo se, až zase dosvačí. Chování doktora bylo k nám celkem drsné, ale řidit sanitního vozu se nám vysmíval do očí. Ráda bych věděla, jestli je to normální postup a normální chování nebo jsou na to nějaké zákony. Nezlobte se, že s tímto obtěžuju, ale takové chování mně poněkud znepokojuje. Co kdyby jsme neměli k dispozici žádné auto? Proto bych ráda věděla, zda bylo chování přípustné nebo ne. Děkuji za odpověď S pozdravem

, 07.08.2011
Odpověď

Úmrtí osoby se hlásí lékaři v jehož ošetřování zemřelý byl. Pokud je to mimo pracovní dobu tohoto lékaře tak Záchranné zdravotní službě. Čas na provedení prohlídky zemřelého a stanovení příčiny smrti není přesně stanoven, ale běžně se provádí do dvou hodin od nahlášení úmrtí. Lékař provádějící prohlídku zemřelého je povinen vyplnit List o prohlídce mrtvého a, pokud odesílá zemřelého na pitvu, nechat originál i kopie u zemřelého a objedná převoz u pohřební služby. Pokud je příčina smrti jasná a není třeba pitva, tak nechá jednu kopii u zemřelého, pro pohřební službu, aby bylo možno provést pohřbení. Ostatní kopie předá na matriku a zdravotní statistiku. Tolik předpisy. Praxe lékařů je někdy jak sama uvádíte odlišná. Co k tomu dodat.

Julius Mlčoch , 07.08.2011+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference