Poradna: Do své bakalářské práce potřebuji vědět, zda jsou rodiče

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den,do své bakalářské práce potřebuji vědět, zda jsou rodiče povinni zařídit pohřeb mrtvěrozenému novorozenci. Vím, že připohřbívání je zrušeno, ale nikde nemohu najít,který zákon nebo vyhláška nebo její dodatek toto řeší. Můžete mi prosím poradit? Děkuji.Marie Vaníčková porodní asistentka.

Jindřichův Hradec , Jindřichův Hradec , 18.11.2008
Odpověď

Náš zákon neukládá pohřbívací povinnost nikomu. Pokud jde o mrtvě narozené dítě při porodu, tak je tam povinně nařízena pitva a po ní mohou rodiče pohřbení provést, a zdravotnické zařízení by jim nemělo činit potíže. Mrtvě narozené dítě se zapisuje do matriky a má jméno, takže je možné vystavit ohledací list mrtvého jako doklad nutný pro pohřbení. Pokud by šlo o plod po potratu, tak tyto se zpopelňují ve zdravotnických zařízeních nebo v krematoriu jako histologické zbytky. Zákonné předpisy jsou Vyhláška Ministerstva zdravotnictví č. 19/1988 Sb. , zákon 256/2001 Sb. o pohřebnictví, zákon 20/1966 §26 odst.13, zákon o matrikách a prováděcí vyhláška k němu.

Julius Mlčoch , 26.11.2008

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Michal Hrnčiarik

Sekce: Obřadní síně, Město: Týn nad Vltavou-Malá Strana


Obřadní smuteční síň Vimperk

Sekce: Obřadní síně, Město: Vimperk


Ladislav Paule

Sekce: Obřadní síně, Město: Prachatice


Josef Cimerhanzl

Sekce: Obřadní síně, Město: Kremže


Božena Švecová

Sekce: Obřadní síně, Město: Vodňany


Kamenictví JATVAR Velešín

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Velešín
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference