Poradna: Dobrý deň,chcem vás poprosiť o radu.Zomrela mi dcéra

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý deň,chcem vás poprosiť o radu.Zomrela mi dcéra v ČR žila tu vyše roka s priateľom obč.ČR.Nemala u ňho trvalý pobyt,ten mala u nás ako rodičov.S priteľom sa rozišla a on sa odsťahoval /asi 14 dní pred smrťou./Počas spolužitia uzatvorila životnú poistku s poist.v ČR kde ho uviedla ako obmyšlenú osobu.Ako mám dalej postupovať?Tiež si vzala pôžičku 140000 tis tieto peniaze však v apríli 2007 boli prevedené na účet dnes už bývalého priteľa,mám výpis z banky.Ako máme ďale postupovať?Treba ho prizvať do ded.konania v SR,Inémajetky nemala.Keďže šlo o samovraždu,príčinou bol spomínaný priteľ,nemám silu sa s ním stretnúť.ďakujem za radu.Pracharová

Slovensko , 26.01.2008
Odpověď

Pokud měla Vaše dcera trvalý pobyt v ČR, obraťtě se prosím na správu sociálního zabezpečení v místě jejího trvalého pobytu a požádejte o zaslání formuláře žádosti o pohřebné. Obávám se, že k vlastnímu podání žádosti bude muset přijet osobně objednavatel pohřbu. Více Vám jistě řeknou na již zmíněné instituci.

Julius Mlčoch , 05.02.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference