Poradna: Dobrý večer, obracím se na Vás s prosbou o radu, která

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý večer, obracím se na Vás s prosbou o radu, která by mohla pomoci mé blízké přítelkyni a její rodině, která před cca třemi týny pochovala svou maminku. Obrátili se na pohřební službu Melich v Táboře (jiná v Táboře a okolí není, takže nebylo možné výběru). Již při výkobu hrobu byla poškozena vrchní kamenná deska (odštípnutý kus rohu), ale vzhldem k tomu, jak moc je tato ztáta blízkého člověka zasáhla doposud toto nedpopatření neřešili. Se službami pohřebního ústavu byli v rámci možností celkem spokojeni. Problémy nastaly nyní, když je kamarádka tel. požádala, zda by bylo možné do konce května hrob uvést do původního stavu. Jejich odpověď totiž zněla, že si kopulka země, která je momentálně na hrobu musí nejprve sednout, což trvá přibližně 2 roky a poté teprv hrob upraví. Kdyby chtěla hrob upravit již nyní,musela by si zvlášť uhradit práci s tím spojenou + odvoz přebytečné zeminy. Což mě tedy velice zarazilo, protože né, že bych se procházela po hřbitovech a prohlížela si hroby, ale ještě jsem snad neviděla hrob 2 roky po pochování zesnulého, aby byl takto provizorně neupravený... Nehledě na to, že v den pohřbu, když již rodina odcházela ze hřbitova jí pracovník pohřební služby informoval, že hrob nyní zahrnou zemí a během 3týdnů, maximálně 1. měsíce vše uvedou do původního stavu (byla jsem u toho nejen já, když jí to sděloval). Proto bych Vás chtěla požádat o radu,jak má rodina dál postupovat, popř., zda je možné nějakým způsobem reklamovat jimi odštípnutý kus desky, protože já bych být na jejich místě rekalmaci určitě uplatňovala už jen proto,jakým způsobem s nimi teď po zaplacení faktury PÚ jedná. Velice Vám děkuji za odbornou odpověď. S přáním příjemného dne Rojdlová

Praha/Tábor , 23.04.2009
Odpověď

Z Vašeho dotazu jsem snad správně pochopil, že jde o hrob, který má krycí kamennou desku. Pak opravdu nevím, co brání uzavření hrobu. Zemina se opravdu časem slehne, proto se na normálním hrobu vytváří vrstva zeminy nad okolní terén, tak zvaný rov. Pokud je zeminy více musí hrobník zajistit její uložení na hřbitovní deponii a po slehnutí se zemina vrátí zpět. Ve Vašem případě však slehnutí zeminy nebude patrné protože zemina je uzavřena krycí deskou. Jsem přesvědčen, že by pohřební služba provádějící správu pohřebiště měla dostát svým závazkům. Rovněž poškození krycí desky by mělo být opraveno. Přeji hezký den.

Julius Mlčoch , 01.06.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference