Poradna: Dotaz

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, moje kamarádka nechce, aby jí její rodina vypravila v případě úmrtí pohřeb, chce, abych vše zařídila já, jakožto její nejbližší přítelkyně, nejsme nijak příbuzné, jen se známe už roky. Stejně tak mi chce dát dopředu příslušný obnos peněž, abych v případě nutnosti zaplatila vše potřebné. Musíme mít pro tento případ sepsanou písemnou dohodu o tom, že mám pohřeb zařizovat já, což si výslovně přeje? Nechce totiž, aby byla její rodina jakkoli kontaktována. A stejně tak - musíme mít nějak písemně doložené i předání peněz na její pohřeb mé osobě? Děkuji za odpověď, Anna

, Plzeň-sever , 14.03.2023
Odpověď

Dobrý den, ano je ideální mít sepsané přání přímo od paní (závěť, nebo alespoň vyslovené písemné přání před svědkem), abyste ho měla u sebe. Popřípadě existují varianty předplaceného pohřbu, to je největší jistota i pro paní, dá se zajistit u pohřebních služeb. S úctou, David Borovička, APSČR.

Jaroslav Mangl+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference