Poradna: Hrob pro tatínka

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, prosím o radu. Jsme 4 děti. Tatínek zemřel letos, náhle a nečekaně. Byl podruhé žanat. Naše matka, jeho první žena, nás opustlia, když jsme byli velmi malí. Tatínek nás sám vychoval a obětoval nám celý život. Oženil se s paní podruhé, až když jsme byli všichni dospělí. Když umřel, nastalo peklo. Nechal úřední závěť, ve které vše odkázal pouze svým dětem. Manželku nezmínil nijak. Pohřeb jsem uhradila celý já. Mám doklad - výpis z banky. Ve smlouvě na uspořádání pohřbu je jako objednatel uvedena jeho žena. U objednání jsme byli všichni. Chceme, aby tatínek měl krásný hrob, s náhrobkem s fotgrafíí, na hezkém ístě s jeho jménem a mottem. Jeho žena vyzvedla ostatky (popel) bez našeho vědomí a uložila je do jejího hrobového místa. Nemůžeme se s tím jao jeho děti ztotožnit. Chceme ostatky uložit do jeho vlastního hrobu. Máme právo na toto. Tatínek nám vše odkázal (movité i nemovité věci). Jsou ostatky věcí? Když jsme hradili pohřeb, máme nárok na ostatky? Co se stane, když urnu vezmeme za účelem přemístění do jeho vlastního hrobu dle našich představ a hodného tatínkových zásluh na tom, že nás zachránil a vyhcoval jao dobré a slušné lidi? Prosím, poraďte nám, v naší situaci. Manželka po objasnění závěti nechce ani komunikovat a nepozvala nás ani k uložení do hrobu... Děkuji moc předem...

Ostrava , Ostrava-město , 23.10.2012
Odpověď

Opět složitá rodinná situace. Pokud byla manželka Vašeho otce uvedena jako objednatel pohřbení, oprávněně si vyzvedla urnu se zpopelněnými ostatky a rozhodla o jejím uložení do hrobu. Pozůstalostní řízení s tímto nemá spojitost. Rovněž to, že jste pohřeb zaplatili není podstatné. Pokud byla uvedena jako objednavatelka pohřbení je v právu. Od svévolného vyjmutí urny z hrobu a její přemístění Vás důrazně varuji. Dopustili by jste se trestného činu dle § 359 trestního zákona s trestní sazbou odnětí svobody až na dvě léta.  Pokuste se o smírné řešení tohoto problému.

Julius Mlčoch , 25.10.2012

Firmy z tohoto regionu:

Evangelický kostel v Suchdole nad Odrou

Sekce: Obřadní síně, Město: Suchdole nad Odrou


kostel Životice u Nového Jičína

Sekce: Obřadní síně, Město: Životice


kostel sv.Jiří v Mořkově

Sekce: Obřadní síně, Město: Mořkov


Smuteční síň Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


smuteční síň Kopřivnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Kopřivnice


Kostel sv. Kateřiny - Trnávka

Sekce: Obřadní síně, Město: Trnávka


kostel Nejsvětější Trojice Nový Jičín

Sekce: Obřadní síně, Město: Nový Jičín


Malá obřadní síň Slezská Ostrava

Sekce: Obřadní síně, Město: Slezská Ostrava


Evangelický kostel Hodslavice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hodslavice


Obřadní síň Ostrava - Vítkovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Ostrava-Vítkovice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference