Poradna: Jaký je postup v případě, že v rámci výkopových prací

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, jaký je postup v případě, že v rámci výkopových prací dojde k nálezu lidských ostatků (pohřebiště z dob minulých a podobně) v katastru obce. Jaké povinnosti pro obec z toho plynou. Děkuji

Čučice , 05.12.2006
Odpověď

Nález lidských ostatků je nutno vždy hlásit Policii ČR, mohlo by se jednat o starý trestný čin. Rovněž stavební zákon ukládá stavebníkovi při nálezu kosterních pozůstatků okamžitě zastavit přáci a informovat stavební úřad a místně příslušné archeology. Pokud bude vše v pořádku, a bude se jednat jen o starý zrušený hřbitov, je povinností stavebníka zajistit exhumaci ostatků a jejich uložení na pohřebišti, nebo zpopelnit v krematoriu. Náklady na toto jdou k tíži stavebníka. Více zákon 256/2001 Sb. v platném znění §24 a stavební zákon.

Julius Mlčoch , 05.12.2006+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference