Poradna: Je správný postup obecního úřadu,malé město, když vybral

Sekce: Ostatní

Otázka:

Je správný postup obecního úřadu,malé město, když vybral poplatek za nájem hrobového místa v.r. 2004 do roku 2014 a nyní teprve vystavuje smlouvy k nájmům hrobových míst za nových podmínek.Dosud smlouvy neexistovaly. Prakticky v roce 2007 sepisuje smlouvu za nájem místa s tím, že dříve zaplacenou částku nájmu /2007-2014/ odečítá a nájemce platí od data smlouvy částku novou. Domnívám se, že by se měl platit nájem v nové výši až od roku 2014.

Praha , Praha 1 , 10.12.2007
Odpověď

Zákon 256/2001Sb. v platném znění v §29 odst. 4 stanovil povinnost provozovateli pohřebiště do dvou let od nabytí účinnosti zákona (to je k 1. 1. 2004) předložit nájemcům hrobového místa nájemní smlouvu, která bude v souladu s ustanovením tohoto zákona. To znamená bude vypracována písemně a bude obsahovat cenu za nájem hrobového místa a za služby s tím spojené, pokud je provozovatel poskytuje. Pokud tak provozovatel neučinil, porušil ustanovení zákona. Zda může nebo nemůže požadovat nové účtování tak jak popisujete, nedovedu posoudit, protože to je závazkové právo podle občanského zákona. K tomu by se musel vyjádřit právník.

Julius Mlčoch , 15.12.2007Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference