Poradna: ! Jsem majitelka hrobky a hrobového místa zakoupeného

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den! Jsem majitelka hrobky a hrobového místa zakoupeného mými předky v roce 1894 na Vinohradském hřbitově na hlavní cestě. Hrobka má žulové obložení,žulovou leštěnou krycí desku a žulový leštěný pomník. Jelikož je pro mne obtížné hrobku udržovat v dobrém stavu, je mi 70let,chtěla bych ji prodat. Poraďte mi,prosím, zda je možné pozůstalé z hrobky exhumovat a zpopelnit nebo zda existuje jiný způsob a za jakou cenu. Existuje ještě jiná inzerce pro prodej hrobek než ve vaší poradně? Děkuji vám za opověď.Plichtová

Praha , Praha 1 , 06.01.2009
Odpověď

Samozřejmě, že lze ostatky z hrobky exhumovat a zpopelnit a zpopelněné ostatky třeba uložit na louce rozptylu nebo do jiného malého urnového hrobu. Rovněž se domnívám, že o hrobku na Vinohradském hřbitově bude zájem. Spojte se prosím se Správou hřbitova, která sídlí u vchodu na tento hřbitov, a oni Vám poradí a také pomohou zprostředkovat prodej hrobky.

Julius Mlčoch , 18.01.2009

Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference