Poradna: jsem studentkou filozofické fakulty a momentálně píši

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, jsem studentkou filozofické fakulty a momentálně píši diplomovou práci na téma Proměny funerální kultury (týkající se především zhruba posl. století). Nevím na koho se přesně obrátit a při sběru informací jsem narazila i na tuto Vaší stránku.. Potřebovala bych doplnit různé informace jako například statistiky ze kterých se dají právě tyto změny vyvodit a nebo popřípadě kde existuje nějaký přístupný archiv..zajímá mě jak se postupem času měnilo parte a vůbec "modní trendy" odrážející se v těchto záležitostech třeba i náhrobcích.. Za jakoukoliv informaci, radu nebo tip Vám budu velmi vděčná. Předem děkuji, s pozdravem K. Juřinová

Praha , Praha 1 , 18.02.2008
Odpověď

Samostatný archiv vztahující se k pohřebnictví není, alespoň o něm nevím. V některých oblastních muzeích, třeba v Kašperských Horách, nebo v Berouně mají exponáty vztahující se k pohřebnictví. Jinak vím o pohřebních službách, které existují již z První republiky, a tam by se mohly nějaké informace získat. Třeba Pohřební služby města Brna sídlící na Kolišti, Pohřební ústav hl. m. Prahy v Pobřežní ulici v Karlíně, Pohřební služba Jiří Cibulka v Kralupech nad Vltavou, Pohřební služba Charitas Vítězslav Dernický v Ostravě - Nová Bělá a možná i jiné. Pokud jde o parte, tak to se do roku 1989 moc nezměnilo. Tiskly jej Tiskárny a ty měly jednu šablonu. Rozvoj různých nastal až tak od roku 1995, takže to se dá celkem zmapovat. Zajímavější bude funerální architektura ale zase spíše v dobách starších. To však bude nutné získat typy a prolézt pohřebiště. Mohu-li Vám být nějak nápomocen tak jsem na e-mailu mlcoch@pohrustav.cz.

Julius Mlčoch , 22.02.2008Inzerce z regionu

Mrzenova jitka
Region: 18400
nabídka, 2.12.2023, 8:48
Kamenictví v pohřebnictví

Dobrý den, uvažujete o půjčce na zaplacení...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference