Poradna: Kdo má platit nájemné.

Sekce: Ostatní

Otázka:

Otec zemřel před vánocemi 2021.Já jsem vlastnila polovinu bytu a otec druhou polovinu. Dle závěti měl otcovu polovinu zdědit můj bratr. Bratr se rozhodl, že odkoupí moji polovinu.Vyřízení trvalo až do června tedy 6 měsíců.Kdo má povinnost platit poplatky když byt je ve vlastnictví a platí se jen do fondu oprav. Teprve v květnu byl byt přepsán na bratra.

, Jablonec nad Nisou , 20.06.2022
Odpověď

V rámci dědictví se nabytí majetku bere tak, že se dědic vlastníkem stal již ke dni úmrtí zůstavitele. Byť tedy dědické řízení trvalo 6 měsíců a byt byl až nyní přepsán na bratra, bere se to zpětně tak, že vlastníkem poloviny bytu se bratr stal ihned po smrti otce. A podle toho se nakládá i s poplatky a náklady.

Pavel Kuchynka , 14.07.2022+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference