Poradna: Kdo může podat žádost o exhumaci

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, potřebovala bych poradit v následující situaci. Můj známý ze zahraničí by chtěl exhumovat svého otce pohřbeného v ČR a převézt ho k sobě do ciziny. Problém je ale v tom, že je nemanželským synem a jeho otec není nikde jako otec uveden, tudíž nemůže prokázat příbuzenský vztah ani získat duplikát úmrtního listu, má pouze jeho kopii. Je v takovém případě možnost, aby mu v žádosti o exhumaci bylo vyhověno? Ještě upřesňuji, že otec je pohřben v hrobě, za který léta nikdo neplatil, takže hrob má nového nájemce, který by k exhumaci musel udělit souhlas, ale to by údajně neměl být problém, a exhumace by podle hřbitovní správy byla i technicky snadno proveditelná.

, Praha-východ , 05.06.2023
Odpověď

Dobrý den, děkuji za zajímavý dotaz. Asi bych začal od původního pohřbení. Doporučuji zjistit na HS jméno objednatele pohřbení pána a u něj získat souhlas s exhumací. V případě, že ho dostanete, tak s tím souhlasem navštívit HS a domluvit přes ní další s novým nájemcem předmětného hrobu souhlas s exhumací a pak tomu dle mého názoru již nic nestojí v cestě. Jaroslav Mangl-předseda Asociace

Jaroslav ManglInzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Kralupy nad Vltavou


SMUTEČNÍ SÍŇ ČEJETICE

Sekce: Obřadní síně, Město: ČEJETICE


Smuteční síň Nový hřbitov

Sekce: Obřadní síně, Město: Mladá Boleslav


Obřadní síň Příbram Na Hvězdičce

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram


KOSTEL SV. BARBORY BAKOV NAD JIZEROU

Sekce: Obřadní síně, Město: BAKOV NAD JIZEROU


BIČÍKOVA KAPLE STARÝ HŘBITOV

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční sín Kosmonosy

Sekce: Obřadní síně,


Smuteční síň Dobrovice

Sekce: Obřadní síně, Město: Dobrovice


Smuteční síń Bezno

Sekce: Obřadní síně, Město: Bezno


Obřadní síň Příbram - kaple

Sekce: Obřadní síně, Město: Příbram
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference