Poradna: Má sousedka která už nemá žádné žijící příbuzné zemřela.

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, má sousedka která už nemá žádné žijící příbuzné zemřela. Vzhledem k našemu dobrému vztahu jsem jí zaplatil pohřeb. Zajímá mě jestli můžu po obci která po zesnulé převzala (zdědila) její byt (byt měla sousedka v osobním vlastnictví) chtít alespoň částečnou náhradu výloh spojených s pohřbem?

Dlouhá Lhota , 24.11.2007
Odpověď

Pokud sousedka neměla žádné dědice, připadl její majetek státu. Za přiměřené náklady jejího pohřbu tedy odpovídá stát, nikoliv obec, a to až do výše ceny nabytého dědictví. Stát je v tomto případě zastupován Úřadem pro zastupování státu ve věcech majetkových. Obec, která nyní byt vlastní, jej od státu pravděpodobně získala převodem.

Jiří Švehla , 22.12.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference