Poradna: Mám 2 dotazy, ohledně: "§ 6a (1) Reklama poskytování

Sekce: Ostatní

Otázka:

Mám 2 dotazy, ohledně: "§ 6a (1) Reklama poskytování pohřebních služeb, provádění balzamace a konzervace, provozování krematoria a provozování veřejného pohřebiště (dále jen "činnosti v pohřebnictví") může obsahovat pouze následující údaje..." Nenašlel jsem ve výčtu, že může obsahovat ceny! můžou nebo ne??? A dále: "§ 6a(3) V souvislosti s oznamováním úmrtí nelze uplatňovat jakékoli formy reklamy.". Na každém parte vyvěšeném v nástěnkách, je vpravo dole parte umístěna firma PS vč. kontaktů... můžou nebo ne??? Děkuji za odpověď

Karlovy Vary , Karlovy Vary , 27.11.2009
Odpověď

§ 6a taxativně vyjmenovává co smí reklama v pohřebnictví obsahovat. Ceny za služby tam rozhodně nejsou. V reklamě se nesmí vyskytovat ani citace "naše služby jsou nejlevnější apod. Pokud jde o adresu pohřební služby uvedené ve na parte, tak ta je povolena, protože to není oznámení úmrtí ve smyslu zákona. Parte je soukromá tiskovina oznamující konání pohřbu. Toto skutečnost podpořil svým stanoviskem i Krajský úřad Olomouckého kraje, který tuto záležitost konzultoval s Ministerstvem obchodu a Ministerstvem pro místní rozvoj.

Julius Mlčoch , 05.12.2009Inzerce z regionu

Prodej pomníku
Region: Karlovarsko
nabídka, 15.1.2024, 16:35
Kamenictví v pohřebnictví

Prodám repasovaný, nově vypískovaný starší...
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference