Poradna: Mám dotaz a jelikož se jedná o urgentní záležitost,

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, mám dotaz a jelikož se jedná o urgentní záležitost, prosím, pokud to bude jen trochu možné, o odpověĎ co nejdříve. Minulý týden byl zavražděn otec mého syna. Jeho současná manželka, která se s ním již třetí rok rozvádí a nedostavuje se neustále k soudu, však nechce dát synovi možnost se s tatínkem rozloučit. Chce ho pochovat bez obřadu prý tzv. v kruhu rodinném. Kruh rodinný je podle ní však jejích syn, dále pak její pokrevní příbuzní. Vzhledem k tomu, že již dříve našemu synovi dělala potíže s účastí na pohřbu jeho babičky a tety z tatínkovy strany, přestože zesnulí nebyli její pokrevní příbuzní, obávám se, že nám zatají i datum a místo pohřbu a bude chtít otce mého syna tzv. rozprášit, abychom mu nemohli chodit na hrob, nebo že nám zatají , kde je pohřben. Má můj syn nějakou oporu v zákonu, co se týče účasti na pohřbu a způsobu a místa pohřbení svého otce? Předem děkuji za odpověď. Z. Hornová

Praha , Praha 1 , 02.11.2008
Odpověď

Takovéto rodinné neshody jsou velice smutné. Bohužel toto se dá řešit jen v občanském soudním sporu. Nejsem si ale jist, že by došlo k rychlému řešení této situace. Pokud by jste přece jen do sporu chtěli jít, musíte co nejrychleji kontaktovat advokátní kancelář. Tam Vám dokáží odhadnout, jakou máte šanci na úspěšné jednání u soudu.

Julius Mlčoch , 15.11.2008Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference