Poradna: Mám dotaz do poradny, nevím, jestli píši do správné

Sekce: Ostatní

Otázka:

dobrý den, mám dotaz do poradny, nevím, jestli píši do správné rubriky. Zemřela nám náhle manželova matka. Až při vyklízení bytu jsme našli odkaz na spolek přátel žehu, že má maminka zaplaceno zpopelnění a rozptyl bez obřadu. Volala jsem na spolek do Prahy, tam mi řekli, že pokud to neorganizovali oni, máme nárok jen na vrácení členského poplatku, přičemž ve stanovách nic takového psáno není.Vzhledem k přání maminky jsme zaplatili zpopelnění bez obřadu, takže bychom vlastně od spolku měli dostat celou částku proplacenou, což mi potvrdili i na pohřební službě. Můžete mi sdělit, kdo má pravdu? Děkuji Termotová

, 13.07.2009
Odpověď

Bohužel musím konstatovat, že Společnost přátel žehu skutečně, pokud neorganizují pohřbení sami, vrací jen členský příspěvek. Neznám jejich stanovy, ani obsah členských smluv. Konkrétní zdůvodnění případně právní výklad na co máte nárok Vám musí poskytnout na sekretariátu SPŽ.

Julius Mlčoch , 15.07.2009+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference