Poradna: Mám dotaz, před 2 roky mi zemřela matka,se svou rodinou

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den,mám dotaz, před 2 roky mi zemřela matka,se svou rodinou jsem se domluvila,že se o vše kolem kremace postarají.Já jsem se odstěhovala a nyní jsem se dozvěděla,že urničku s popelem si v pohřební službě nevyzvedli.kde urnička může být,a můžu se jí dohledat.Děkuji za odpověď. Děkuji.

Chomutov , Chomutov , 05.09.2007
Odpověď

Urnu se zpopelněnými ostatky je krematorium povinno předat objednavateli pohřbení, což je pro ně většinou pohřební služba, u níž byl objednán pohřeb. Pokud si urnu nikdo nevyzvedne do jednoho roku, je krematorium po této lhůtě povinno popel smísit se zemí a uložit na pohřebišti do společného hrobu. Pokud si nikdo z Vaší rodiny urnu u pohřební služby (předpokládám, že si urnu pohřební služba v krematoriu vyzvedla) nevyzvedl, postupuje tato pohřební služba obdobně. Je ale možné, že urnu ještě pohřební služba má a pak Vám ji může vydat. Doporučuji začít jednat s pohřební službou, která zajišťovala pohřeb a od ní zjistit, zda urnu v krematoriu vyzvedla a zde ji ještě nemají u sebe uskladněnu. Pokud ji nevyzvedla, tak by Vám měli říct v kterém krematoriu byla kremace provedena a tam zjistit zda ještě nemají urnu ve skladě nebo kam byl případně popel uložen. To jistě budou vědět, protože jsou povinni o tom vést evidenci. Přeji Vám aby vše dobře dopadlo a našla jste urnu s ostatky Vaší maminky.

Julius Mlčoch , 13.09.2007

Firmy z tohoto regionu:

Marie Vrculová

Sekce: Obřadní síně, Město: Teplice


Technické služby města Mostu a.s.

Sekce: Obřadní síně, Město: Most
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference