Poradna: Mám dvě děti a chtěl bych napsat závět, kde bych rozdělil

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, mám dvě děti a chtěl bych napsat závět, kde bych rozdělil majetek, aby se předešlo případným neshodám po mé smrti. Syn s přítelkyní žije společně se mnou v mém domě, kde si přistavil patro a značně zde inestoval. Je možné, dům kde nyní žije syn společně se mnou odkázat v závěti jemu a byt (který též vlastním) odkázat dceři, i když hodnota domu je cca dvojnásobná oproti hodnotě bytu? Vím, že dle zákona by potomci měli dědit stejným dílem. Nerad bych zatím majetek na své děti přepisoval. Děkuji moc předem za odpověď. DK

PRAHA , Praha 1 , 15.12.2009
Odpověď

Samozřejmě máte právo v závěti odkázat svůj majetek svým dětem (i když ti by dědili již v první skupině jako zákonní dědicové). Bohužel z Vašeho dotazu není zřejmé, zda děti jsou zletilé či ne. Tato otázka je důležitá pro další vypořádání Vašich dětí mezi sebou, neboť nezletilému potomkovi se musí dostat alespoň tolik, kolik činí jeho zákonný podíl, kdežto potomkovi zletilému se musí dostat alespoň polovina zákonného podílu.

Jiří Hora , 29.12.2009

Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference