Poradna: Mám jako jediný dědic( ze závěti)nárok na urnu s pozůstatky

Sekce: Ostatní

Otázka:

Mám jako jediný dědic( ze závěti)nárok na urnu s pozůstatky svého strýce, přestože jsem nebyl zařizovatelem pohřbu? Urnu si odvezl bratr zemřelého, který pohřeb zařizoval a nechce, aby urna byla uložena do schránky ke strýcové manželce.Děkuji

Zlín , Zlín , 25.10.2007
Odpověď

Musím Vás zklamat. Urna je podle zákona vydána krematoriem objednavateli pohřbení. Mám dojem, že není předmětem dědického řízení, protože se nejedná o majetek který existoval v okamžiku smrti zůstavitele. Pokud chcete tento Váš rozpor řešit, bude nutné se obrátit na soud v občanském sporu. Bude však lepší toto projednat s advokátem, který zodpovědněji posoudí možný úspěch řízení u soudu případně vypracuje žalobu. Přeji Vám, aby se vše vyřešilo smírnou cestou.

Julius Mlčoch , 30.10.2007

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Hvozdná

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Slavičín

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Újezdec u Luhačovic

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Horní Lhota

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Vizovice

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Zádveřice

Sekce: Obřadní síně,


smuteční síň Petřvald

Sekce: Obřadní síně, Město: Petřvald


Obřadní síň - kremace Zlín

Sekce: Obřadní síně,


Kostel - Všemina

Sekce: Obřadní síně,


Obřadní síň Tečovice

Sekce: Obřadní síně,
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference