Poradna: Mám na Vás malý dotaz. Při úmrtí doma, kdy je volána

Sekce: Ostatní

Otázka:

Mám na Vás malý dotaz. Při úmrtí doma, kdy je volána zdravotnická záchranná služba a konstatuje smrt pacienta, je třeba volat pohřební službu. Pokud lékař neindikuje pitvu, tak nezařizuje odvoz těla zemřelého. Má právo dát kontakt na pohřební službu, pokud pitvu neindikuje? Nebyla by to nějaké protěžování nějaké určité pohřební služby na úkor ostatních pohřebních služeb? Někte jsem zaslechl informaci, že lékaři ZZS nesmí dávat kontakty na pohřební službu. Jak je to prosím doopravdy??

, 24.06.2010
Odpověď

Ano máte pravdu. Pokud lékař nenařídí převoz na pitvu, tak ponechá pozůstalým jednu kopii Listu o prohlídce mrtvého a je na nich, kterou pohřební službu k odvozu zemřelého zavolají. Lékař může poskytnout informaci o pohřebních službách v místě působících jen v případě, že o to pozůstalí požádají. Neměl by ale poskytnout informaci jen o jedné pohřební službě, pokud v regionu poskytuje pohřební služby více subjektů.

Julius Mlčoch , 24.06.2010+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference