Poradna: Mám na Vás prosím několik otázek. Minulý týden jsem

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, mám na Vás prosím několik otázek. Minulý týden jsem se dověděla úplnou náhodou, že náhle zemřel můj bratr. Stalo se tak přesně před měsícem.Zkolaboval v restauračním zařízení, kde pracoval. Lékařům se prý ještě povedlo oživení v sanitce, ale během převozu zemřel. Byla povinnost zdravotníků zavolat policii? Nikdo nevolal. Bratr nežil na své trvalé adrese, proto se chci zeptat, zda nemocnice či další úřad má povinnost vyhledat pozůstalé (např.podle rodného čísla)Rodiče jsou na živu, já též a také pozůstalá dcera (15 let). Nebyli jsme informováni a bratr byl již spálen, měl tzv. sociální pohřeb. Můžete mi prosím sdělit, zda je tento postup standardní? Nedošlo k pochybení nemocnice či další instituce? Pokud ano, kam se máme obrátit pro vysvětlení takového počínání a udělat případné další kroky? (stížnost atd.)Děkuji Vám za odpověď. Ludmila Leskourová

Praha - Kolovraty , Praha 1 , 20.06.2007
Odpověď

Pokud jde o postup podle zákona č. 256/2001 Sb. ta organizace u které je zemřelý uložen, má povinnost oznámit Obecnímu úřadu v jehož obvodě došlo k úmrtí, že uplynula doba 96 hodin od úmrtí a nebyl objednán pohřeb. Obecní úřad pak má povinnost zajistit pohřbení na své náklady. Pokud nebyla smrt zaviněna třetí osobou a tudíž není podezření na trestný čin, tak toto úmrtí policie nešetří a pravděpodobně o něm ani nevěděla. Předpokládám, že pozůstalé by začal řešit až notář při pozůstalostním řízení. Nemocnice pravděpodobně poslala oznámení na adresu uvedenou v OP. Pokud tam Váš bratr nežil, tak se s tím asi nikdo nezabýval. Určit kde se stala chyba si neodvažuji, protože nemám pro to dostatek informací. Pokud chcete urnu uložit do hrobu, musíte kontaktovat Obecní úřad a pohřební službu, která pohřbení zajišťovala. Jistě Vám vyhoví a zajistí vydání urny. V opačném případě by byla po jednom roce od zpopelnění uložena do společného hrobu. Více Vám bohužel nemohu pomoci.

Julius Mlčoch , 26.06.2007Inzerce z regionu

nabídka, 11.3.2024, 13:46
Kamenictví v pohřebnictví

Nabizime k dovozu tento automobil, ktery je...


Firmy z tohoto regionu:

Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební a kremační ústav ELPIS

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 8 - Bulovka


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Obřadní síň krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10 - Vinohrady


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Kaple sv. Václava, Vinohradské hřbitovy

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 3


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference