Poradna: Mám na Vás prosím několik otázek. Minulý týden jsem

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den, mám na Vás prosím několik otázek. Minulý týden jsem se dověděla úplnou náhodou, že náhle zemřel můj bratr. Stalo se tak přesně před měsícem.Zkolaboval v restauračním zařízení, kde pracoval. Lékařům se prý ještě povedlo oživení v sanitce, ale během převozu zemřel. Byla povinnost zdravotníků zavolat policii? Nikdo nevolal. Bratr nežil na své trvalé adrese, proto se chci zeptat, zda nemocnice či další úřad má povinnost vyhledat pozůstalé (např.podle rodného čísla)Rodiče jsou na živu, já též a také pozůstalá dcera (15 let). Nebyli jsme informováni a bratr byl již spálen, měl tzv. sociální pohřeb. Můžete mi prosím sdělit, zda je tento postup standardní? Nedošlo k pochybení nemocnice či další instituce? Pokud ano, kam se máme obrátit pro vysvětlení takového počínání a udělat případné další kroky? (stížnost atd.)Děkuji Vám za odpověď. Ludmila Leskourová

Praha - Kolovraty , Praha 1 , 20.06.2007
Odpověď

Pokud jde o postup podle zákona č. 256/2001 Sb. ta organizace u které je zemřelý uložen, má povinnost oznámit Obecnímu úřadu v jehož obvodě došlo k úmrtí, že uplynula doba 96 hodin od úmrtí a nebyl objednán pohřeb. Obecní úřad pak má povinnost zajistit pohřbení na své náklady. Pokud nebyla smrt zaviněna třetí osobou a tudíž není podezření na trestný čin, tak toto úmrtí policie nešetří a pravděpodobně o něm ani nevěděla. Předpokládám, že pozůstalé by začal řešit až notář při pozůstalostním řízení. Nemocnice pravděpodobně poslala oznámení na adresu uvedenou v OP. Pokud tam Váš bratr nežil, tak se s tím asi nikdo nezabýval. Určit kde se stala chyba si neodvažuji, protože nemám pro to dostatek informací. Pokud chcete urnu uložit do hrobu, musíte kontaktovat Obecní úřad a pohřební službu, která pohřbení zajišťovala. Jistě Vám vyhoví a zajistí vydání urny. V opačném případě by byla po jednom roce od zpopelnění uložena do společného hrobu. Více Vám bohužel nemohu pomoci.

Julius Mlčoch , 26.06.2007Inzerce z regionu

Hrob
Region: Praha 4
poptávka, 4.9.2021, 14:54
Kamenictví v pohřebnictví

Koupím nebo převezmou pronájem urnového hrobu...
nabídka, 1.9.2021, 14:10
Kamenictví v pohřebnictví

PRODÁM udržovaný hrob na Vršovickém hřbitově....


Firmy z tohoto regionu:

Pohřební a repatriační ústav ELPIS s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 2 - Nové město


Granit.cz

Sekce: Kamenictví v pohřebnictví, Město: Praha 3


Pohřební ústav PEGAS CZ s.r.o.

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 2 - I.P.Pavlova


POHŘEBNÍ ÚSTAV HL.M.PRAHY

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 1 - Staré město


Velká obřadní síň krematoria Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Pohřební služba Atropos, s.r.o

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 7


Obřadní síň, krematorium Motol

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 5


Smuteční služby Horní Počernice

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 9 - Horní Počernice


Malá obřadní síň (Baxova), krematorium Strašnice

Sekce: Obřadní síně, Město: Praha 10


Pohřební služba Helfi

Sekce: Pohřební služba, Město: Praha 3 -Žižkov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference