Poradna: Mám takouvou nezvykou otázku. V městě kde žiji mame

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den mám takouvou nezvykou otázku. V městě kde žiji mame 2 pohřební služby z toho jedna má pronajatou smuteční obřadní síň od města. Může ta druhá, která nemá takou místnost pro smuteční obřady ji použít. Myslím jesti je na to zákon nebo je to na dohudě mezi těmito pohřebními službami. Děkuji Petr Hradil

Zlínsko , 08.11.2008
Odpověď

Zákonem toto ošetřeno není. Vše záleží na tom, jak je postavena smlouva mezi majitelem, tedy obcí a nájemcem tedy pohřební službou. Obec měla pamatovat na to, že v obci existuje také druhá pohřební služba, a stanovit nájemci podmínky za jakých bude užívat i druhá pohřební služba tuto síň. Pokud by pohřební služba, která má v nájmu obřadní síň zcela vyloučila objednatelům pohřbu druhé pohřební služby provést v této síni poslední rozloučení, mohlo by to být kvalifikováno jako zneužití výsadního postavení na trhu, a to z pohledu zákona o hospodářské soutěži. Doufám ale že takto to ve vašem městě není.

Julius Mlčoch , 15.11.2008+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference