Poradna: Mám takový dotaz,před rokem nám tragicky zemřela dcera.My

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den,mám takový dotaz,před rokem nám tragicky zemřela dcera.My jsme se odstěhovali z trval.bydliště /150km/ a v novém bydlišti jsme si nachali udělat rodinnou hrobku a dceru jsme si nechali teď tady převezt.Když jsme ji chtěli dát do hrobky tak jsme zjistili,že hrobka je dlouhá 200 cm krát 200 a rakev je taky tak dlouhá 200cm.Proto,aby tam rakev dostali, museli ji trochu sklopit.Zajímalo by mě jestli se dubové rakve dělají i menší např.190cm,proto abychom se přiště nedostali do takové situace.A prosím sdělte mi zda máme nějakou šanci,aby nám to firma opravila,když je to zabetonované. Děkuji

uničov , Uničov , 18.09.2009
Odpověď

Problém je v tom, že vnitřní prostor hrobky měl být delší. Rakve pro pohřbení do hrobky musí být z tvrdého dřeva a spodní díl rakve musí mít nepropustnou kovovou vložku. Takovéto rakve pro dospělou osobu se vyrábějí právě v délce 200 až 205 cm. Pro zemřelé větších rozměrů ještě o něco delší. Protože se asi nedá s hrobkou nic dělat musíte při případných dalších pohřbech do této hrobky vždy upozornit pohřební službu na to, že rakev musí být do dvou metrů. Pohřební služba jistě najde vhodnou rakev pro pohřbení do této hrobky.

Julius Mlčoch , 06.10.2009

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference