Poradna: Máme s manželkou uzavřenou smlouvu se Společností přátel

Sekce: Ostatní

Otázka:

Dobrý den. Máme s manželkou uzavřenou smlouvu se Společností přátel žehu, Revoluční 24, Praha 1. Podle smlouvy SPŽ zajišťuje členům vypravení pohřbu žehem včetně uložení zpopelněných ostatků na náklady organizace při respektování požadavků uzavřených smlouvou za jednorázový členský příspěvek. Ve smlouvě máme: 1)Zpopelnění v nejbližším krematoriu a obřad v krematoriu S uložením zpopelněných ostatků bez obřadu. 2)Uložení zpopelněných ostatků v hrobě na hřbitově. 3)Obřad v krematoriu s vystoupením řečníka církve řím. katolické. 4) hudební přání. Jednorázový členský příspěvek ve výši 2800Kč jsme zaplatili v roce 1992. Jelikož jsem se dozvěděl, že údajně SPŽ sice pohřeb vypraví,ale neuhradí, pouze poukáže částku v našem případě těch 2800Kč tomu kdo pohřeb zaplatil. Sdělte mě laskavě jaká je skutečnost. Ještě podotýkám, že žádný dodatek (změnu) ke smlouvě nemám. Za vyřízení mého dotazu předem děkuji.

Olomouc , Olomouc , 11.03.2008
Odpověď

Podle zprávy kterou jsem dostal od předsedy Společnosti přátel žehu, je to tak, že když pohřeb zajišťují oni, tak vypraví pohřeb bez obřadu a v tom případě jej hradí ze svých prostředků. Pokud pohřeb vypraví pozůstalí a potom přijdou o příspěvek, tak dostanou finanční obnos ve výši členského příspěvku, to je ve Vašem případě 2 800,-Kč. Více Vám jistě vysvětlí v kanceláři Společnosti přátel žehu na adrese kterou uvádíte v dotazu.

Julius Mlčoch , 16.03.2008

Firmy z tohoto regionu:

Obřadní síň Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň na Městském hřbitově v Prostějově

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň Rozstání

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov


Smuteční síň Hranice

Sekce: Obřadní síně, Město: Hranice


Obřadní síň Malé Hradisko

Sekce: Obřadní síně, Město: Prostějov


Obřadní síň -kostel husitské církve - Prostějov

Sekce: Obřadní síně, Město: Okres Prostějov
+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.e-pohreb.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference