Poradna: Měla bych na Vás dotaz. Dle zákona o matrikách je prohlížející

Sekce: Ostatní

Otázka:

Měla bych na Vás dotaz. Dle zákona o matrikách je prohlížející lékař povinen oznámit do 3 dnů na listu o prohlídce mrtvého úmrtí matrice. Jakým způsobem postupovat, jestliže tento list je u ústavu soudního lékařství již 12 dní a lékaři jej odmítají matrice vydat s tím, že jej předají pouze pohřební službě. Bohužel zatím ani nekontaktovali obec, která bude s největší pravděpodobností pohřeb vypravovat. Souhlas s pohřbením byl již vydán.

, 12.09.2007
Odpověď

Nevím jak je možné, že patologie nerespektuje zákonná ustanovení. Zákon o matrikách stanovuje termín oznámení vysloveně do tří dnů po provedení ohledání mrtvého a odvolává se dále na ustanovení Vyhlášky M Zdr. Č. 19/1988Sb. kde je v §3 odst. 1 stanovena tato povinnost slovem "bezodkladně". Tak to jsou již dva předpisy které porušují a Směrnici o používání listu o prohlídce mrtvého, kterou vydalo Ministerstvo Zdravotnictví v roce 1964 a doposud platí, protože se tento list používá. Tato směrnice určuje, že prohlížející lékař, vyplní List o prohlídce mrtvého trojmo. Originál a první kopii předá neprodleně matrice v místě úmrtí jeden předá objednavateli pohřbu nebo pohřební službě. Stejná povinnost platí i pro patologii provádějící pitvu. Co k tomu více dodat.

Julius Mlčoch , 13.09.2007+ Požádat o radu
Zpět do poradny
Přejít do sekce ostatní
Přejít na odborné články pohreb.cz
Pohřební a kremační ústav Elpis. Jeden z nejstarších rodinných pohřebních ústavů v Praze a Středočeském kraji. www.KREMATORIUM.cz -Koncesovaný pohřební a kremační ústav -Koncese pro sjednávání pohřbů a pohřbení -Koncese pro kremační služby -Oprávnění pro hřbitovní práce -Oprávnění pro vyšší hygienické zaopatření lidských pozůstatků -Oprávnění pro transport zemřelých -Oprávnění pro mezinárodní transporty zemřelých - repatriace -Smuteční květiny a tisk stuh -Prodej a servis hřbitovních náhrobků Cenově dostupný s vysokou kvalitou pohřebních služeb. Ceny pohřbů na www.krematorium.cz

O nás

Pohreb.cz Vám poradí se vším, co je potřeba zařídit, když zemře milovaná osoba a je potřeba zorganizovat pohřeb. Připravili jsme přehledného průvodce krok za krokem, který Vám pomůže naplánovat pohřeb, objednat prověřenou pohřební službu i kamenictví a zajistit i případnou psychickou podporu.

 

více

Vyhledávání

Inzerce

  • poptávka
  • nabídka
vstup
Obchodní podmínky | Mapa stránek

Máte-li zájem o reklamu na www.pohreb.cz, ať již jste pohřební služba, kamenictví, případně jiná společnost spojená s pohřebnictvím, pište na obchod@pohreb.cz. Provozovatel stránek není pohřební služba a ani neodpovídá za obsah a dostupnost stránek, které jsou provozovány pod jednotlivými odkazy. Kontrola jejich náplně a provoz jsou plně v kompetenci jejich majitelů.
Položky Označené jako "Další možnosti z kraje" případně "Další možnosti z okresu" jsou placenou službou.

Změnit cookie preference